Володимир Єшкілєв (v_yeshkilev) wrote in art_kvartal,
Володимир Єшкілєв
v_yeshkilev
art_kvartal

«Карпатская Мантикора»

21 июля в Карпатах начнётся фестиваль метареалистической (фантастической) литературы «Карпатская Мантикора» (писательский оргкомитет: Я, Наталка Щерба и Ольга Деркачова). Ожидаются знаменитые гости и просто классные ребята. Фанов приглашаем. Участие в банкете со знаменитостями – символический взнос 200 гривень с одного фанского носа. Презентируем альманах «Мантикора». Гулять будем в фешенебельном отеле «Коруна» в Татарове (горы, сосны, гранитные скалы, колдуны и чупакабры в избыточном количестве плюс сауна, самый вкусный банош и этносувениры).

З 21 по 24 липня 2011 року в Карпатських горах відбудеться Перший Міжнародний фестиваль української метареалістичної літератури «Карпатська мантикора». Письменники, літературознавці, перекладачі, видавці та ентузіасти фантастики, фентезі, альтернативної історії та магічного реалізму зберуться для широкого обговорення актуальних проблем, тенденцій і шляхів розвитку метареалістичної літератури на теренах Центральної і Східної Європи.
В програмі Першого фестивалю – доповіді і повідомлення учасників, презентації альманаху «Мантикора», Всеукраїнського об’єднання любителів фантастики (ВОЛФ) і сайту «Зоряна фортеця», нагородження переможців літературного конкурсу «Золота мантикора». Плюс цікаві дискусії, неформальне спілкування, відвідування карпатських Місць Сили та відпочинок у найживописнішому місці Високих Карпат.
Учасниками фестивалю будуть визнані метри і подвижники метареалістичної літератури з України і Росії.
Так вже повелося, що метаісторична література й тепер, на початку ХХІ століття, залишається такою собі «попелюшкою літератури». Принаймні, жодний фантаст або автор фентезі поки що не отримав Нобелівської премії. В Україні, де літературу все ще вважають додатком до суспільно-політичного процесу, фантастика тим паче перебуває на правах «розважального чтіва». Високочолі літературні експерти рідко сходять до уважного та позитивного оцінювання сайєнс-фікшн або ж фентезі. Більше пощастило творам в жанрах альтернативної історії і магічного реалізму. Напевне тому, що сучасне суспільство з гіпертрофованим пієтетом дивиться у власне минуле, а в магічному реалізмі знаходить дорогі серцю етнографічні мотиви. Організатори «Карпатської мантикори» вважають, що настав час віддати належне майбутньому. Людство стоїть перед новими викликами і література намагається своїми методами і засобами зрозуміти глибину і характер цих викликів. Попередити про небезпеку, накреслити шляхи виходу з можливих глухих кутів історичного розвитку техногенної цивілізації, вузько обумовленої потребою споживання.
Про це й не лише про це йтиме мова під крилами Карпатської мантикори.
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 1 comment